Strona głównaKomputerDobry laptop na przykładzie Tbolt 20 Pro

Dobry laptop na przykładzie Tbolt 20 Pro

W niniejszym artykule przedstawiamy czym powinien charakteryzować się dobry laptop na przykładzie Tbolt 20 Pro. Przykład tego laptopa jest dobrym odniesieniem do tego czym powinien charakteryzować się sprzęt, który można uznać za godny polecenia.

Wysokiej jakości podzespoły

Sercem sprzętu komputerowego jest procesor. To właśnie ten element  jest głównie odpowiedzialny za szybkość oraz wydajność sprzętu. Poza tym, w kwestiach wydajnościowych ważna jest ilość pamięci RAM oraz szybki dysk Dla przykładu posłużmy się laptopem Tbolt 20 Pro. Jest to jednostka wyposażona w procesor Intel Core i5-8259u, który charakteryzuje się taktowanie 3.8 GHz (4 rdzenie 8 wątków 28W TDP 55W Max). Na pokładzie tego sprzętu znajdziemy 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD. Całość jest obsługiwana przez kartę graficzną Iris Plus Graphics 655.

Warto zapamiętać to że procesor powinien mieć co najmniej 4 rdzenie oraz 8 wątków oraz taktowanie powyżej 3GHz. Do tego minimalna ilość pamięci RAM to właśnie wspomniane 8GB, mniejsza ilość raczej nie jest zalecana. Do tego istotne jest to żeby dysk był wykonany w technologii SSD a nie HDD. W przypadku graczy lub osób zajmujących się grafiką ważna jest jeszcze karta graficzna. Rynek kart graficznych jest dosyć skomplikowany dlatego przed zdecydowaniem się na konkretny model najlepiej sprawdzić rankingi oraz recenzje w Internecie.

Poza powyższymi aspektami technicznymi warto też zwrócić uwagę na nieco bardziej prozaiczne elementy takie jak ilość wejść USB (w tym USB 3.0), wytrzymałość baterii jakość głośników oraz na dodatkowe wbudowane wyposażenie laptopa (łączność bluetooth, kamera, mikrofon itd.).

Pozostałe elementy

Mocne podzespoły to oczywiście nie wszystko. Ważny jest także design oraz ogólna jakość wykonania. Warto zwrócić uwagę na to aby laptop był lekki. Na przykład Tbolt 20 Pro waży jedyne 1,8kg. Co do wielkości sprzętu to sprawa nie jest zbyt oczywista, niektórzy wolą większy ekran, inni jednak bardziej cenią sobie mobilność. Warto też zauważyć, że do wyboru jest ekran błyszczący lub matowy co również dosyć mocno wpływa na ogólne odczucia podczas użytkowania sprzętu. Ponadto, podążając za aktualnymi trendami dobrze żeby laptop miał cienkie ramki wyświetlacza. Innymi słowy liczy się ogólny wygląd laptopa oraz dobre wrażenia z użytkowania. Pomiędzy laptopami wysokiej klasy takimi jak Tbolt 20 Pro a jednostkami z niższej półki widać różnicę w prezencji i wpływa to na komfort użytkowania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne