Strona głównaUncategorizedNowy laptop – sprawdzona marka?

Nowy laptop – sprawdzona marka?

Zastanawiasz się nad kupnem nowego laptopa. Stary już nie spełnia swojej roli – jest mało wydajny, przycina się przy odtwarzaniu filmów w wysokiej jakości, bateria pozwala jedynie na przeniesienie go do innego pomieszczenia, ekran jest zbyt mały do komfortowej pracy z tekstem czy zdjęciami. Tak, nowy musi mieć większą matrycę, ale być na tyle lekki, żeby dało się go nieść dłużej, niż te kilka metrów. I powinien pracować przynajmniej kilka godzin bez zewnętrznego zasilania. Być na tyle szybki, by każdą treść odtworzyć bez kłopotu i utraty wydajności. Już się nie zastanawiasz, chcesz nowe urządzenie. Pierwsze myśli kierujesz ku znanym markom – Dell, HP, Acer czy Asus. To co prawda najdroższe wybory, jednak na pewno zapewniają jakość: tu nic się nie popsuje (przynajmniej w trakcie gwarancji), a podzespoły będą dobrze dopasowane. Także Lenovo przyciąga Twoją uwagę – być może uda znaleźć się coś tej marki z parametrami podobnymi, co u bardziej ceniącej się konkurencji, za niższą stawkę. Wybór jest duży. Wtedy trafiasz na Huawei MateBook. Oni też produkują komputery?

Do tej pory marka Huawei kojarzyła ci się ze smartfonami. No dobra, może też ze smartwatchami, tabletami czy akcesoriami takimi, jak słuchawki. Ale jednak głównie z innowacyjnymi, wysokiej jakości kombajnami elektronicznymi z wbudowaną funkcją połączeń telefonicznych. A tu okazuje się, że produkują też laptopy. W dodatku ceny Huawei D wydają się bardzo konkurencyjne.

Czego oczekujesz od laptopa?

Twój nowy notebook musi mieć dużą matrycę, ale musi też dać się komfortowo przenosić. I tak, najlepiej by był to sprzęt typu ultrabook – cienki i lekki. Huawei D 15 wydaje się idealnie spełniać te wymagania: matryca ma 15,6 cala i oferuje rozdzielczość Full HD. Po złożeniu jego grubość nie przekracza 17 milimetrów. Choć producent nie określa go mianem ultrabooka – chyba tym właśnie jest ten notebook.

Co z szybkością pracy? Interesujący cię model posiada procesor Intel 10 generacji z oznaczeniem U – jest to zatem jednostka centralna oferująca połączenie szybkości i oszczędności, potrafiąca dać z siebie dużo, kiedy potrzeba, a w czasie mniej wymagających zadań – oszczędzać energię baterii. Szybkość zapewni także szybki dysk SSD (256 lub 512 GB) oraz pamięć RAM w wersji DDR4 (od 8 do 16 GB). To dziś co prawda standard, ale zdarza się, że tańsze modle komputerów muszą zadowolić się mniejszymi zasobami i wolniejszymi dyskami SSD.

Bateria laptopa pozwala na około 6 godzin pracy, jeśli połączysz działania biurowe z przeglądaniem Internetu (w tym multimediów). To bardzo przyzwoity, choć nie imponujący wynik. Warto zauważyć, że urządzenie naładujemy złączem USB-C, co zwiększa wygodę codziennego użytkowania.

Pozostałe elementy są nie mniej ważne

Klawiatura nie jest podświetlana – to może być kłopot, jeśli zechcesz pracować w nocy. Jeśli natomiast zapragniesz obejrzeć film na łonie przyrody, poszukaj miejsca zacienionego. Ekran Huawei D 15 ma co prawda niezły wynik parametru jasności ekranu – około 270 nitów, jednak nie wystarczy to do w pełni komfortowej pracy w słońcu. Touchpad i klawiatura są wygodne, precyzyjne. Szkoda, że zabrakło miejsca na klawiaturę numeryczną, która zmieściła by się w obudowie. Komputer nie przegrzewa się i nie hałasuje chłodzeniem przy większym obciążeniu, także podczas grania – jednak jego wydajność nie zapewni obsługi najnowszych i najbardziej wymagających tytułów.

Laptop Huawei D 15 może być dobrym wyborem dla osoby szukającej sprzętu uniwersalnego, posiadającego zalety ultrabooka, choć nie powalającego osiągami. Kosztuje mniej, niż konkurencyjne produkty znanych marek. Jeśli zapoznasz się z tym co oferuje – nie wykluczone, że przekona cię do siebie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne