Strona głównaKomputerTablet, który jest przykładem kompromisu pomiędzy ceną a jakością

Tablet, który jest przykładem kompromisu pomiędzy ceną a jakością

Już na wstępie odpowiadamy na tytułowe pytanie – czy dobry tablet może być kompromisem pomiędzy ceną a jakością? Jak najbardziej tak. Wydajny i niezawodny sprzęt wbrew pozorom wcale nie musi być kosztowny. Przykładem potwierdzającym tą tezę jest Teclast P25, który przedstawiamy w niniejszym artykule.

Teclast P25 jako przykład urządzenia, które charakteryzuje się kompromisem pomiędzy ceną a jakością

Teclast P25 działa w oparciu o androida w wersji 11. Sprzęt ten wyposażono w 64 bitowy procesor Allwinnter A133 oraz moduł graficzny GE8300, 2GB pamięci operacyjnej  RAM oraz 32 GB pamięci ROM. Są to parametry, które w zupełności wystarczają do tego by wygodnie i komfortowo surfować po Internecie, wykonywać proste czynności biurowe a nawet korzystać z przeróżnych gier dostępnych za pośrednictwem Sklepu Play. Całość można kupić na azjatyckich portalach takich jak Alliexpress w całkiem przyzwoitej cenie (np. https://s.click.aliexpress.com/e/_pwgHWzV) . Dlatego właśnie Teclast P25 jest często przedstawiany jako rozwiązanie będące dobrym kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Tym bardzie, że poza wydajnymi podzespołami można także liczyć na niezłą jakość wykonania. Całość jest zamknięta w lekkiej i smukłej metalowej obudowie co sprawia wrażenie produktu z pułki premium.

Więcej na temat Teclast P25 można przeczytać na https://www.teclast.com/en/zt/P25/

Jak zmienia się rynek tabletów?

Warto odnotować, że rynek tabletów na przestrzeni lat przeszedł dosyć wyraźną metamorfozę. Jeszcze kilka lat temu Trzeba było kupić sprzęt za co najmniej kilka tysięcy złotych by liczyć na wysoką jakość. Natomiast urządzenia za kilkaset złotych wyraźnie odbiegały od tych z wyższej półki cenowej. Obecnie różnice tego typu nie są tak oczywiste. Sprzęty o niższej cenie potrafią być porównywalne z tymi wycenianymi wyżej. Wpływa ma na to kilka czynników. Między innymi coraz większa konkurencja na rynku, dzięki czemu tańsi i mniej znani producenci są w stanie konkurować wyraźnie ceną i do tego całkiem nieźle jakością z bardziej rozpoznawalnymi markami. Do tego dochodzi fakt, że wydajna technologia jest coraz bardziej przystępna i po prostu tańsza. W efekcie urządzenia o wyraźnie lepszej wydajności da się kupić wyraźnie taniej niż np. kilka lub kilkanaście lat temu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne