Strona głównaBranża ITSystemy szyte na miarę - dlaczego ERP to potrzebna inwestycja?

Systemy szyte na miarę – dlaczego ERP to potrzebna inwestycja?

Aplikacje dedykowane stają się coraz bardziej pożądane. Trendy na bieżący rok wykazują, że zainteresowanie systemami biznesowymi szytymi na miarę jeszcze bardziej wzrośnie. Wszystko to spowodowane jest coraz większą świadomością przedsiębiorców i użytkowników, na temat chociażby cyberbezpieczeństwa. Ale dobrze zbudowany system ERP to nie tylko bezpieczeństwo danych.

Dlaczego warto inwestować w aplikacje dedykowane i wdrożyć zaawansowany system ERP?

Mimo, że przedsiębiorcy mają coraz większą świadomość wartości aplikacji dedykowanych, nie wszyscy jeszcze prawidłowo rozumieją wartość systemów ERP dla swojej firmy. Systemy te wciąż często kojarzone są z zarządzaniem magazynami i rozbudowanymi strukturami przedsiębiorstwa. Tymczasem, kierunek tworzenia systemów ERP zmienił się na przestrzeni lat i jego funkcjonalności nie obracają się już głównie wokół zarządzania zasobami materiałowymi.

Dzisiejsze systemy ERP pozwalają na zarządzanie całym przedsiębiorstwem niezależnie od jego struktury. Moduły mogą zostać dostosowane dokładnie do potrzeb firmy oraz specyfiki każdego z jej działów. To także sposób na zautomatyzowanie wielu procesów i gromadzenie ogromnych ilości danych przy jednoczesnej, sprawnej analizie ich i raportowaniu. Skupienie zarządzania w jednym środowisku pozwala na zachowanie lepszego przepływu informacji oraz bezproblemowy dostęp do nich dla każdego pracownika. Co za tym idzie, możliwa jest optymalizacja kosztowa i zmniejszenie nakładów finansowych na obszary, które można z powodzeniem zinformatyzować.

Jakie zalety mają dedykowane systemy ERP XXI wieku?

Doświadczona firma programistyczna, specjalizująca się w tworzeniu aplikacji dedykowanych, jest w stanie dopasować moduły dokładnie do struktur i przebieduj poszczególnych procesów w danej firmie. Tym samym, skuteczne wdrożenie systemu ERP zależy w zasadzie od dobrze przygotowanego projektu. Żaden przedsiębiorca, rozważający implementację ERP w swoich strukturach nie musi się jednak martwić, że musi przygotować taki projekt sam. Proces przygotowania aplikacji dedykowanej rozpoczyna się bowiem od dokładnego zbadania przez wybrany software house potrzeb klienta.

Na jakie korzyści może liczyć firma po podjęciu decyzji o zamówieniu systemu ERP?

 • Dokładna analityka dotychczasowych procesów przedsiębiorstwa i przygotowanie projektu aplikacji
 • Opieka project managera przez cały czas trwania projektu
 • Usprawnienie procesu przepływu informacji pomiędzy przedsiębiorstwem a jego klientami
 • Optymalizację zasobów firmy
 • Wsparcie procesu decyzyjnego
 • Bezpieczeństwo przebiegu informacji i danych
 • Integracja wszystkich procesów przedsiębiorstwa

Co mogą zawierać moduły systemu ERP? W zasadzie to, czego dana firma potrzebuje. Ale z reguły można zawęzić ogólne grupy funkcjonalności, do:

 • Wbudowanego CRM (Customer Relationship Management
 • Zarządzania finansami (wbudowane moduły księgowe i finansowe)
 • Zarządzanie logistyką
 • Zaawansowana analityka
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi

Każde usprawnienia wprowadzane w firmie służą jednemu – minimalizowaniu kosztów. Systemy ERP to optymalizacja procesów w każdym obszarze, a jego implementacja zwykle szybko się zwraca.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne