Strona głównaKomputerWybór idealnej myszki do komputera

Wybór idealnej myszki do komputera

Mysz komputerowa – to coś, czego nie chcesz uciec. Zamiast tego jest to jedna rzecz, której szukasz. W rzeczywistości każde ciało szuka dobrego. I tak naprawdę stało się nie tak łatwym zadaniem “polowanie” na dobrą mysz – na komputer.

Czego szukasz, kiedy mówisz “dobra mysz komputerowa?” Często, gdy kupujesz cały zestaw komputerów, mysz jest już dołączona. Ale są też inni, którzy wciąż szukają dobrego.

Wybierając mysz, musisz wziąć pod uwagę jej kompatybilność z komputerem i oczywiście z tobą, użytkownikiem. Wraz z rozwojem technologii dostępnych jest wiele rodzajów myszy, od mechanicznych (typu ball-inside) po optyczne (takie, które wykorzystują laser do wykrywania ruchu). Sprawdź łączność, ponieważ istnieją różne myszy z różnymi portami łączności: port szeregowy RS-232C, port PS / 2 i USB.

Mysz bezprzewodowa (bezprzewodowa) wykorzystuje podczerwień i urządzenia Bluetooth do odbierania i wysyłania sygnałów. Zaletą myszy bezprzewodowej jest to, że użytkownik nie musi zajmować się bałaganem. Konieczne jest jednak, aby komputer (lub notebook przenośny) posiadał funkcje Bluetooth lub podczerwień. Ponadto większość bezprzewodowych myszy wymaga baterii do działania.

Użyj myszki, gdy nie chcesz, aby twoje ręce zsunęły się z klawiatury. Ten niezwykły pomysł został poproszony przez Hunter Digital, w celu umożliwienia pracy obu rąk na klawiaturze, podczas gdy stopa może jednocześnie poruszać myszą.

Touchpad (lub punkt dostępu) to zwykłe urządzenie wejściowe, które można znaleźć na laptopach i przenośnych komputerach. Ta wbudowana mysz i podkładka pod mysz obsługiwana jest przez palce przesuwające się po podkładce, która wysyła sygnały do ​​cenzorów i ostatecznie przesuwa kursor. Podobnie jak normalna zewnętrzna mysz, touchpad ma również dwa przyciski, które można kliknąć, aby uzyskać dostęp do ikon, przycisków i kart.

Intellimouse, który jest również znany jako mysz przewijania, stał się standardową myszą, która pojawia się wraz z zestawem PC. Ma “koło” pomiędzy dwoma przyciskami, które można wykorzystać do przewijania w górę i w dół okna. Nie musisz wskazywać i przeciągać na pionowy pasek przewijania, który zwykle znajduje się z boku okna. W niektórych programach kółka można użyć do otwarcia łącza w zakładce.

Zwykle kula myszy znajduje się wewnątrz myszy. Jednak mysz z trackballa ma piłkę na wierzchu gadżetu. Zmniejsza to ruch nadgarstka użytkownika. Palce lub kciuk służą do przesuwania piłki, która powoduje, że kursor wskazuje obiekt na ekranie.

Trackpoint to kolejne wbudowane urządzenie znalezione w laptopach i przenośnym komputerze. Jest to subtelny, prawie przypominający ołówek joystick z gumką umieszczoną między literami GH i B. Umożliwia użytkownikowi poruszanie się po kursie bez zdejmowania dłoni z klawiatury. Dwa przyciski tego joysticka znajdują się pod spacją.

Musisz wybrać mysz, w której Ty, użytkownik, będziesz wygodnie korzystać. Najlepiej sprawdzić następujące opcje wyboru myszy:

Znajdź mysz, która jest tak płaska, jak to możliwe i która mieściłaby się dokładnie na twojej dłoni. To zmniejszyłoby przedłużenie nadgarstka.

Znajdź mysz, która z łatwością przesuwałaby się po ekranie. W ten sposób można zmniejszyć napięcie w nadgarstku i można zapobiec ograniczeniom w krążeniu krwi. Pamiętaj, że twoja mysz znajduje się w na Twoim nadgarstku – powinien mieć swobodny i swobodny przepływ krwi, aby uniknąć obrażeń.

Korzystne jest również znalezienie myszy, którą można łatwo skonfigurować na lewą lub prawą rękę. W ten sposób, jeśli twoja druga ręka będzie zmęczona, możesz przesunąć pracę na drugą i dać odpocząć poprzedniej ręce.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne