Strona głównaKomputerLaptop do 2000 zł – wszystko co musisz wiedzieć

Laptop do 2000 zł – wszystko co musisz wiedzieć

Utarło się, że cena jest wyznacznikiem jakości. Pokłosiem takiego myślenia jest awersja do ekonomicznych ofert, ponieważ z góry zakładamy, że muszą łączyć się one z kiepskim produktem. Są dziedziny, w których faktycznie nie da się zakupić porządnej rzeczy tanio, jednak wbrew powszechnemu stereotypowi, elektronika do nich nie należy. W polskich realiach jesteśmy bowiem w stanie kupić dobrej jakości laptop do 2000 zł. Jedynym pytaniem jest, czy wiemy, gdzie szukać.

Czy możliwy jest nowy laptop do 2000 zł?

Na półkach oryginalnych sklepów z elektronikach, albo w sieciówkach tj. Media Markt czy Media Expert, znajdziemy niewielką grupę komputerów mobilnych w zakresie cenowym od 1500 do 2000 zł. Dobrą intuicję ma jednak ten, kto przypuszcza, iż są to sprzęty bardzo słabej jakości. Przechodząc proces produkcji od początku, tj. od etapu wydobycia surowców, poprzez projektowanie i tworzenie podzespołów, po marketing i dystrybucję, nie da się wyprodukować komputera w dobrym standardzie do 2000 zł. Gdzie więc dostępny jest laptop do 2000 zł, który spełni wymagania większości użytkowników?

Odpowiedzią są oczywiście komisy z elektroniką, które nie ponoszą bezpośrednio kosztów produkcji, a odkupują już użytkowany sprzęt. Z tego względu, pomimo przeprowadzenia remontu komputera, firmy komisowe są w stanie sprzedawać produkty tj. laptop do 2000 zł odbiorcy detalicznemu przy uwzględnieniu własnego zysku. Skąd jednak wiadomo, że warto kupować elektronikę używaną bardziej, aniżeli droższy, ale nowy sprzęt w sieciówce?

Używany laptop do 2000 zł

Osoby, które preferują posiadanie nowych rzeczy z pewnością przerażone są wizją zakupu eksploatowanej uprzednio elektroniki. W praktyce nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ eksperci zajmujący się komputerami potwierdzają, iż nowe sprzęty z sieciówek mają często gorszą jakość od tych, które dostępne są w rzetelnych komisach. Skąd wynika ta nielogiczna różnica, która powoduje, że możliwy jest dobrej jakości laptop do 2000 zł?

Chodzi oczywiście o sposób wykonania danego komputera. Elektronika, którą do ponownej sprzedaży skupują jakościowe komisy, pochodzi najczęściej od dużych korporacji, czyli przedsiębiorstw regularnie inwestujących w nowe komputery dla pracowników. Zwykle proces nabywania sprzętu przez komis zaczyna się więc wtedy, gdy korporacja, z którą firma ma podpisaną umowę, decyduje się na nowy leasing i wymianę starych (tj. zwykle 2-3 letnich) komputerów na nowe. Po odkupieniu laptopów przez komis, każdy komputer przechodzi proces renowacji i czyszczenia, aby nadawał się do ponownego bezpiecznego użytkowania. Tym sposobem później, na półce sklepu komisowego możemy znaleźć laptop do 2000 zł, który jest sprawny, a dodatkowo wykonany z lepszej jakości podzespołów, niż ten, który kosztuje 4000 lub 5000 zł i jest dostępny w sieciówce.

Jak znaleźć dobry komis oferujący laptop do 2000 zł?

Należy pamiętać jednak, że nie każdy komis dostępny na rynku działa w oparciu o ten sam model. Niestety część firm odkupuje elektronikę z szemranych źródeł (np. przemyt, kradzieże), albo pojedynczo, od osób prywatnych. Nie są to dobre praktyki, a ponadto mogą narazić one odbiorcę końcowego na kłopoty. Dlatego ważne jest, abyśmy przed wyborem komisu sprawdzili, jaką cieszy się sławą wśród innych internautów. Niekorzystnie byłoby bowiem, aby zakupiony tanio laptop do 2000 zł sprowadził na nas problemy.

Zdecydowanie najlepszą renomę mają komisy, które działają sieciowo, np. w wielu miastach Polski. Wówczas wiadomo, że firma działa legalnie, a ponadto ma wewnętrzną strukturę i zasady skupu, a także uniwersalne praktyki w dziale sprzedaży. Rzetelny komis każdemu klientowi daje również gwarancję na sprzedawaną elektronikę, dlatego przy wyborze miejsca, z którego kupisz swój laptop do 2000 zł koniecznie sprawdź również tę kwestię. W ten sposób będziesz czuł/a się bezpieczniej oraz zdobędziesz dokument potwierdzający Twoje prawo do zwrotu zakupionego komputera, jeśli okaże się wadliwy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne