Strona głównaGryKultowa gra komputerowa kulki

Kultowa gra komputerowa kulki

Jest kilka takich gier o których możemy powiedzieć że zasługują na miano kultowych. Kto nie pamięta słynnych skoków narciarskich Deluxe Ski Jump, Mario lub Tekkena? Wiem że samo wspomnienie tych tytułów u wielu czytelników wywołuje bardzo nostalgiczne wspomnienia. W tym artykule chcemy skupić się na kolejnej kultowej rozgrywce – Kulki.

Na czym polega gra Kulki?

Podejrzewamy, że większość czytelników doskonale kojarzy ten tytuł, gdyby jednak komuś nazwa Kulki nie wiele mówiła to już śpieszymy z pomocą. Ta kultowa gra logiczna polega na usuwaniu z planszy 9 na 9 pól tytułowych kulek. Wspomniane kulki zostają usunięte z planszy wtedy gdy utworzy się rząd pięciu (lub więcej) kulek o takim samym kolorze. W każdym kolejnym ruchu dochodzą 3 nowe kulki (mają losowy kolor i pojawią się w losowym miejscu). Celem w tej grze jest usunięcie wszystkich kulek z planszy.

Współczesne gry typu Kulki – Buuble shooter

Autorem tej gry jest rosyjska firma Gamos, która wydała grę Lines/Color Lines w roku 1992. W Polsce największą popularność zdobyła polska wersja tej gry znana pod nazwą Kulki (z roku 1995).

Pomimo upływu 25 lat koncept tej gry logicznej wciąż jest popularny w związku z czym powstaje wiele odmian gry Kulki autorstwa różnych producentów.

Popularność tej gry wciąż jest naprawdę imponująca. Co ciekawe nawet nowe produkcje są stylizowane na wzór pierwotnej wersji. Zawierają podobnie wykonane graficznie kulki oraz te same podstawowe kolory. Co oczywiście nie oznacza że Kulki nie doczekały się bardziej ekstrawaganckich odmian.

Współcześnie większość tego typu gier jest dostępna w formie gier online (z poziomu przeglądarki internetowej). Najłatwiej tego typu gry znaleźć pod hasłem Buuble shooter lub bubble game.

Podsumowując, naszym zdaniem gra Kulki to coś ponadczasowego co zdobywa uznanie wśród graczy na całym świecie niezależnie od wieku. Spodziewamy się że kolejne 25-30 lat będzie dla tej gry tak samo łaskawe! Wiemy że po przeczytaniu tego artykułu macie ochotę na szybką partyjkę w Kulki dlatego życzymy miłej gry!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Gry HTML5

Popularne