Strona głównaTechnologieJak wybrać odpowiedni zestaw kamer?

Jak wybrać odpowiedni zestaw kamer?

Każdy chce jak najlepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz rzeczy, które posiada. Coraz więcej osób decyduje się zatem na montaż monitoringu. Jednak jak wybrać najbardziej odpowiedni? W przypadku przedsiębiorstw pomoże specjalistyczna obsługa firm. Natomiast osoby prywatne muszą sobie radzić samodzielnie. Przyda im się zatem odpowiednia wiedza w tym temacie.

Rodzaje monitoringu

Możemy wyróżnić trzy rodzaje systemów monitorujących: analogowy, hybrydowy oraz cyfrowy IP. Monitoring analogowy jest najstarszy, a obraz z tego rodzaju kamer jest zapisywany w maksymalnej rozdzielczości 768×576 pikseli. Monitoring hybrydowy umożliwia łączenie urządzeń cyfrowych z monitoringiem analogowym. Najbardziej nowoczesny jest monitoring cyfrowy IP. Urządzenia tego typu pozwalają na tworzenie nagrań o wysokiej rozdzielczości.

W co powinien być wyposażony dobry sprzęt do monitoringu?

Każdy zestaw monitoringu oferuje nieco inne charakterystyczne funkcje, które zachęcą do zakupu zainteresowaną osobę. Ważne jest aby jakość nagrania była na tyle dobra, żeby dało się odtworzyć ze szczegółami przebieg np. włamania. Podczas zakupu powinno się zwrócić uwagę na zasięg kamery czy też skuteczność czujników ruchu. Część kamer posiada również funkcję odstraszającą.

Kamera bezprzewodowa czy przewodowa?

Każdy system ma swoje wady i zalety –– ta sama zasada dotyczy kamer przewodowych i bezprzewodowych. Te pierwsze sprawdzą się wtedy, gdy chcemy lepiej zabezpieczyć nasze dane przed hakerami. Jednak zamontowanie tego typu kamer wiąże się z większymi trudnościami. Trzeba wiercić dziury w ścianach i dobrze zabezpieczyć wszystkie kable, jednak jeżeli czynność zostanie prawidłowo przeprowadzona, kamera może być bardziej niezawodna niż w przypadku sprzętu z łączem bezprzewodowym. Monitoring bezprzewodowy sprawdzi się w przypadku osób, które łatwo i szybko chcą zamontować urządzenie, taką usługę oferuje firma NetVet z Wrocławia netvet.pl/monitoring-video-ip .

Zalety monitoringu cyfrowego

Urządzenia IP posiadają duży zasięg. Jeżeli sieć internetowa ma dużą prędkość i jest dobrze skonfigurowana, to kamera może zapisywać nawet bardzo rozbudowane obiekty. Urządzenia tego typu zapewniają również czystość obrazu oraz jego wysoką jakość. Obraz zapisany przez kamerę jest bardzo przejrzysty, a przy tym pozwalający dostrzec drobne szczegóły. Może on być zapisywany w rozdzielczości HD, FULL HD czy też 4K. Ciekawą zaletą monitoringu cyfrowego jest łatwość jego rozbudowy. Na nowe urządzenie można się zdecydować w każdej chwili i podpiąć go do całej instalacji. Monitoring cyfrowy IP polecany jest osobom, które dużo podróżują i chcą mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w ich domu w tym czasie. Jest to możliwe dzięki zdalnej konfiguracji oraz podglądowi obrazu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne