Strona głównaUncategorizedKontroluj rozwój chwastów na polach

Kontroluj rozwój chwastów na polach

Chwasty w uprawach są problematyczne i trzeba nimi odpowiednio zarządzać.

Niemal zawsze stanowiąc stałe zagrożenie, chwasty mogą zajmować pola i znacznie zmniejszać plony, gdy nie są skutecznie usuwane. Chwasty łatwo się rozwijają i konkurują z uprawą o miejsce, wodę, światło słoneczne oraz składniki odżywcze pobierane z gleby, dlatego stosowanie odpowiednich środków chwastobójczych ma ogromne znaczenie dla rolnictwa.

Zwalczanie chwastów w ziemniakach można przeprowadzić w kilku etapach

Chwasty odporne na herbicydy stanowią jeszcze większe zagrożenie dla plonów. Te chwasty tolerują co najmniej jedno miejsce działania i zwykle nie są dobrze zwalczane przez jednokrotne zastosowanie herbicydu. Wielokrotne stosowanie tego samego produktu przyczynia się do rozwoju chwastów odpornych na herbicydy. Dlatego ważne jest, aby wdrożyć zintegrowany program zwalczania chwastów nie tylko w celu zwalczania chwastów, ale także zapobiegania rozwojowi i rozprzestrzenianiu się chwastów odpornych na herbicydy. Jednym z najlepszych sposobów na zwalczanie chwastów i zapobieganie rozwojowi chwastów odpornych na herbicydy jest utrzymywanie pól czystych i wolnych od chwastów przez cały sezon wegetacyjny.Korzystanie z dwuetapowego systemu stosowania herbicydów z wieloma miejscami działania jest niezbędne, aby pola były czyste i pozostawały wolne od chwastów. Rozpocznij sezon wegetacyjny we właściwy sposób, stosując herbicyd przed wschodami, aby zapewnić, że chronisz pola przed chwastami od samego początku, zanim będą mogły konkurować z uprawami. Przedwschodowy herbicyd szczątkowy zapobiega kiełkowaniu dodatkowych chwastów. Jeśli chwasty nie zostaną usunięte przed wzejściem, będą miały przewagę nad plonami. Dlatego chwasty we wczesnym sezonie muszą być zarządzane i kontrolowane. Wyeliminowanie chwastów we wczesnym sezonie zmniejsza konkurencję o wilgoć, składniki odżywcze i światło słoneczne. Następnie, w ramach dwuetapowego programu herbicydowego, zastosuj powschodowy herbicyd jako dalsze zwalczanie chwastów w ziemniakach. Utrzymanie pól wolnych od chwastów jest kluczem do udanego całosezonowego programu zwalczania chwastów. Gdy rośliny zaczną się pojawiać, przeszukuj pola, aby rozpoznać i zidentyfikować potencjalne chwasty problematyczne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne