Strona głównaTechnologieCzęste usterki w nowoczesnych smartfonach

Częste usterki w nowoczesnych smartfonach

Każdego roku sprzedawanych jest kilkaset milionów smartfonów. Przy tak dużym wolumenie sprzedaży każdy telefon jest bardzo mocno testowany i wciąż ulepszany tak aby zapobiec ewentualnym usterkom. Oczywiście nie oznacza to, że współczesne smartfony są wolne od wad. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka typowych usterek.

Problemy wydajnościowe

Należy zacząć od tego, że najczęstsze usterki niezależnie od marki to problemy wydajnościowe. Problemy systemowe zazwyczaj wynikają z tego, że telefon jest zbyt długo używany bez czyszczenia pamięci RAM. Czasami wystarczy zainstalować kilka aplikacji, które są słabo zoptymalizowane pod kątem wydajnościowym, aby działanie telefonu znacząco spowolniło.

Dodatkowa szybka zabezpieczająca lub wymiana wyświetlacza

Problemy wydajnościowe bez wątpienia są bardzo częste, ale w szczególności często serwisy GSM muszą zmierzyć się z tak zwaną wymianą szybki. Montaż dodatkowej szybki to zdecydowanie najpopularniej wykonywana usługa. Co ciekawe, pomimo, że świadomość dotycząca dbania o telefon komórkowy w społeczeństwie znacznie wzrosła to wypadki mechaniczne cały czas zdarzają się dosyć często w związku z czym wymiana wyświetlacza to kolejna usługa z jaką musi zmierzyć się niemal każdy serwis GSM.

Wymiana poszczególnych podzespołów: głośnik, mikrofon, płyta główna

W telefonach marki Samsung zdarzają się awarię systemu audio. Zazwyczaj problemy tego typu objawiają się w formie szumów lub trzasków podczas rozmowy telefonicznej. Na całe szczęście naprawa poszczególnych komponentów systemu audio jest jak najbardziej możliwa. Z reguły jest to po prostu wymiana głośniczka lub mikrofonu.

Nieco gorzej sprawa wygląda, gdy trzeba wymienić płytę główną. Z reguły jest to dosyć kosztowna naprawa, która może się opłacać przy droższych modelach. Natomiast przy starszych telefonach wymiana płyty głównej może być niewiele tańsza od zakupu nowego telefonu.

Bateria

Bateria w nowoczesnych smartfonach po kilkuset cyklach traci swoją dawną kondycję. Niestety żywotność baterii jest limitowana. Dlatego wymiana baterii to bardzo popularna usługa. Niestety nie we wszystkich smartfonach marki Samsung da się wymienić baterię, dlatego najlepiej podejść do serwisu i zapytać czy taka możliwość istnieje. Warto odnotować, że problemy z baterią nie zawsze zależą od jej naturalnego zużycia. Czasami problem może leżeć w problemach wydajnościowych, które za bardzo drenują baterię lub usterką może być uszkodzone łącze ładowania.

Naprawa telefonu w renomowanym serwisie

Na koniec przypominamy, że naprawy najlepiej dokonać w renomowanym serwisie, który specjalizuje się w telefonach konkretnej marki. Jeśli np. posiadasz telefon marki Samsung to najlepiej poszukać serwis, który ma doświadczenie w naprawach telefonów tej konkretnej marki np. serwis telefonów Samsung Wrocław. Dobrze, gdy serwis daje gwarancje na wykonane prace oraz potrafi merytorycznie doradzić co do tego jakie rozwiązania będą najodpowiedniejsze. Nie zawsze np. kosztowna wymiana całego modułu jest najlepszym rozwiązaniem a niestety tego typu sytuacje zdarzają się w mało doświadczonych punktach serwisowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne