Strona głównaUncategorizedJak należycie zadbać o uprawy?

Jak należycie zadbać o uprawy?

Każdy rolnik chce aby jego uprawy dawały jak największe plony, dlatego też powinien dbać o rośliny uprawne, jak wiadomo mogą zagrażać im różnego rodzaju choroby, często są te grzyby które atakują rośliny, dodatkowo także mogą być to chwasty, które sprawiają że plony są dużo niższe.

Często także roślinom zagrażają insekty które żywiąc się rośliną spowalniają jej wzrost. Dlatego też obecnie wykorzystuje się różnego rodzaju środki, mogą być to fungicydy, herbicydy czy też specjalne środki które zwalczają różnego rodzaju owady, insekty.

Nowoczesne środki ochrony roślin

Stosowane obecnie środki ochrony roślin są bardzo nowoczesnymi preparatami które bezpieczne są dla roślin uprawnych, natomiast sprawnie eliminują wszelkiego rodzaju zagrożenia, bardzo dobrym przykładem są selektywne które działają niekorzystnie tylko na niektóre rodzaje roślin, mogą być to przykładowo trawy dwulistne. Z pewnością jest to dużo skuteczniejszy sposób pozbywania się chwastów niż pielenie ręczne czy też mechaniczne. Środki chemiczne mogą docierać do wszystkich miejsc, osadzać się na roślinie i powodować jej obumieranie. Fungicydy to środki ochrony roślin które działają na różnego rodzaju grzyby, choroby roślin, kiedy zauważymy na roślinie zmiany, warto przyjrzeć się dokładnie, ponieważ niektóre grzyby pozostawiają charakterystyczne ślady. Dzięki temu będziemy mogli szybko ocenić jakiego rodzaju jest to zagrożenie oraz odpowiednio zareagować. Dzięki temu możemy eliminować grzyby z całej uprawy, już na wczesnym etapie rozwoju. Jest to bardzo istotne aby wykorzystać odpowiednie opryski, środki ochrony roślin które zapobiegną rozwojowi infekcji. Stosując środki ochrony roślin należy oczywiście pamiętać o podstawowych zasadach, należy sprawdzić w jaki sposób przygotować roztwór, może być to przykładowo skala na 1 hektar lub też na określoną ilość wody. Warto zwrócić uwagę iż zbyt duże stężenie w środków ochrony roślin może działać negatywnie, zwłaszcza w przypadku herbicydów które mogłyby by stwarzać potencjalne zagrożenie dla roślin uprawnych. Dodatkowo także opryski w wietrzne dni mogłyby zniesione na inne uprawy, którym mogły by zagrozić.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne