Strona głównaTechnologieCzym się kierować przy wyborze drona?

Czym się kierować przy wyborze drona?

W dzisiejszych czasach otacza nas mnóstwo technicznych nowinek. Nie ze wszystkich korzystamy, jednak są takie, które zdecydowanie warto poznać i dowiedzieć się, czy jest to dla nas coś interesującego. Tym bardziej warto, ponieważ ceny najnowszych maszyn powoli zaczynają spadać, zatem nie zapłacimy już tak wiele, jak na samym początku, gdy wchodziły na rynek.

Może latać, może pływać

Wśród wielu zdalnie sterowanych maszyn, niewiele jest tak ciekawych jak urządzenie latające. Takim było przynajmniej na początku. Dron, bo to o nim mowa, obecnie może nawet pływać czy też jeździć. Używa się go zarówno profesjonalnie, jak i do zwykłej zabawy. Ma naprawdę wiele zastosowań. Drony mogą świetnie nadać się do filmowania nawet najbardziej odległych i niedostępnych zakątków. Możemy nimi odpowiednio sterować, aby uzyskać zamierzony efekt. Mimo, że początki bywają trudne, jest to świetna zabawa dla każdego. Niekiedy drony mają również zastosowanie militarne. Większość z nich posiada specjalnie wbudowaną kamerę, która nagrywa widoki, a sterując urządzeniem, nagramy wszystko, co tylko potrzebujemy.

Wybór naszego urządzenia

Wybór drona to zawsze wyzwanie. Obecnie istnieje bardzo wiele urządzeń sterujących, zatem mamy w czym wybierać. Ich ceny z kolei bywają bardzo różne. Zabawkowe zaczynają się od 100 złotych, natomiast te profesjonalne to koszt przynajmniej kilkuset złotych. Drony warto kupować przede wszystkim w obranym przez nas budżecie, który już zawczasu sobie ustalamy. Zastanówmy się także, czego potrzebujemy. Czy nasz dron ma jeździć, latać czy też pływać? Z pewnością znajdziemy opcję najdogodniejszą dla nas. Podstawową kwestią jest czas latania dronu. Chcąc filmować obraz, zadbajmy, aby bateria latała przynajmniej 20 czy 25 minut. Drony powinny też móc dźwignąć większy sprzęt. Sprawdźmy zatem ich maksymalny udźwig. Również jakość nagrywania jest niezwykle istotna. Podobnie jak wcześniej, wszystko rozgrywa się w oparciu o nasze potrzeby. Niektórzy chcieliby nagrywać w 4K. Warto sprawdzić, czy jest taka opcja w naszym modelu. Drony nie zawsze zawierają GPS, jednak warto o to zadbać. Jeśli nasze urządzenie się zagubi, wówczas usługa lokalizacji pomoże nam go odnaleźć. Zdecydowanie jakoś jego wykonana będzie bardzo istotna – unikajmy plastikowej obudowy. Dobrze sprawdzają się te wykonane z lekkich stopów metali czy włókien węglowych. Doskonałą opcją do sterowania jest sposób sterowania smartfonem co bardzo ułatwia pracę.

Zakup drona to nie lada wyzwanie. Warto jednak sprawdzić wszystkie opcje, aby uniknąć niespodzianek. Kierując się opiniami w internecie oraz naszymi potrzebami z pewnością uda się dobrać odpowiedni model zarówno do pracy, jak i do zabawy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne