Strona głównaUncategorizedCzym jest software house?

Czym jest software house?

Poszukując firmy, która zajmuje się wykonaniem oprogramowania nie sposób nie natknąć się na pojęcie zapożyczone z języka angielskiego „software house”. W związku z czym stosukowo sporo osób nieznających rynku IT poszukuj informacji czym jest software house. Wychodząc temu naprzeciw odpowiadamy na to pytanie w niniejszym artykule.

Czym jest software house?

Termin „software house” jest z reguły oznacza firmę, która specjalizuje się w produkcji oprogramowania. Produktem końcowym wytworzonym przez software house może być aplikacja mobilna, strona internetowa, sklep internetowy, aplikacja desktopowa oraz wszelkie inne przykłady szeroko pojętego oprogramowania.

Zadaniem stawianym przed software housem z reguły jest utworzenie produktu zarówno w warstwie front end jak i w warstwie back-end. Większość software house’ów poza wytwarzaniem oprogramowania wykonuje także prace związane z obszarami pokrewnymi. W związku z czym w firmach programistycznych poza developerami oprogramowania pracują graficy, specjaliści ds. UX, marketingowcy oraz menedżerowie projektów.

Kiedy warto rozważyć podjęcie współpracy z firmą specjalizującą się w wytworzeniu oprogramowania?

Z pozoru wydaje się, że podjęcie współpracy z firmą programistyczną pojawia się wtedy, gdy mamy innowacyjny pomysł na aplikację lub serwis internetowy. Czasami jednak to wcale nie chęć wyjścia na rynek z technologicznym start-upem sprawia, że software house ma sporo pracy. Wbrew temu stereotypowi z usług firm programistycznych często korzystają firmy, które nie mają zbyt wiele wspólnego z nowoczesnymi technologiami.

Firma, praktycznie z każdej branży może potrzebować nowej aplikacji lub strony internetowej, gdy chce się wyróżnić na rynku względem konkurencji. Współcześnie funkcjonalne, sprawnie działające oprogramowanie to ważny filar szeroko pojętego marketingu. Dlatego chęć wykonania projektu programistycznego pojawia się często przy takich okazjach jak np.: wprowadzanie na rynek nowy produktów lub usług, wprowadzanie rebrandingu/zmiana identyfikacji wizualnej. Poza tym, oprogramowanie poza spełnianiem roli marketingowej może posłużyć w celu usprawnienia procesów. W związku z czym często software house zajmuje się wytwarzaniem dedykowanego oprogramowania dla pracowników.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne