Co to jest HDMI

HDMI lub interfejs multimedialny wysokiej rozdzielczości to rodzaj interfejsu audio i wideo, który jest używany do przesyłania nieskompresowanych strumieni cyfrowych. Zasadniczo HDMI można uznać za alternatywną metodę przesyłania strumieni danych, zamiast korzystać z konwencjonalnych metod, takich jak kabel koncentryczny, VGA lub komponentowy sprzęt wideo.

Jakiego rodzaju źródła mogą być wykorzystywane przy użyciu HDMI?

Sporo urządzeń i źródeł dostępnych obecnie na rynku będzie działać z wykorzystaniem HDMI. Odtwarzacz płyt Blu-Ray, stosunkowo nowa innowacja, został stworzony z myślą o konkretnie HDMI. Większość obecnie sprzedawanych komputerów osobistych jest gotowych do użycia z HDMI, podobnie jak większość konsol do gier wideo w sklepach. Dekoder jest zwykle również kompatybilny z HDMI, podobnie jak opcje rozrywki, takie jak telewizja cyfrowa. Zasadniczo każdy rodzaj interfejsu komputerowego będzie dziś funkcjonował z wykorzystaniem HDMI.

Jak działa HDMI?

HDMI będzie działać z pojedynczym połączeniem kablowym do takich urządzeń, jak telewizory lub komputery osobiste. Ogólnie rzecz biorąc, HDMI będzie działać dobrze z dowolnym telewizorem lub komputerem, który jest standardem, ulepszonym lub wysokiej rozdzielczości w komponencie wideo. Należy jednak pamiętać, że HDMI działa niezależnie od wielu standardów DTV, chociaż użycie HDMI nie wpłynie na jakość transmisji cyfrowej. Zasadniczo te standardy mają zastosowanie do niektórych konfiguracji klipów filmowych MPEG i plików. Ponieważ są one skompresowane, HDMI po prostu rozpakuje dane i umożliwi oglądanie klipu.

Czy wszystkie wersje HDMI są takie same dla wszystkich urządzeń?

Nie. Istnieje szereg specyfikacji używanych przez HDMI, a dane urządzenie zostanie wyprodukowane zgodnie z jedną z tych specyfikacji. Najbardziej uproszczona specyfikacja jest określana jako 1.0. Z każdą następną wersją, możliwości poprzedniej wersji pozostają nienaruszone, ale są połączone przez inne możliwości, które pozwolą wersji działać z danym urządzeniem. Ponieważ technologia jest zawsze zaawansowana, HDMI kontynuuje również postęp. Jednak starsze wersje pozostają aktywne, ponieważ są często używane z urządzeniami, które wymagają mniejszej funkcjonalności, a także nadal są pomocne w sytuacjach, w których starsze systemy wciąż działają i działają.

Skąd pochodzi HDMI?

Interfejs HDMI został stworzony i został ulepszony dzięki staraniom kilku znanych nazw w branży komputerowej i elektronicznej. Konsumenci będą rozpoznawać nazwy firm Philips, Sony, Toshiba i Silicon Image jako część listy korporacji zaangażowanych w ciągłe ulepszanie interfejsu HDMI.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne