Strona głównaBranża ITSystemy bezprzewodowe - Przyszłość jest już dostępna

Systemy bezprzewodowe – Przyszłość jest już dostępna

Systemy bezprzewodowe stają się w coraz większym stopniu nieodłącznymi składnikami naszego życia w ubiegłym stuleciu, ze względu na ich natychmiastowe możliwości instalacyjne, a także z oczywistych ograniczeń związanych z ogromnym nakładem kapitału i czasu, który w przeciwnym razie byłby marnowany podczas montażu i instalacji. Ale jak duży i rozszerzony jest przemysł systemów bezprzewodowych? I jak bardzo dotykają naszego życia? A jeśli nie rozciągam rzeczy za daleko, czy jesteśmy kontrolowani przez systemy bezprzewodowe? Cóż, przyjrzyjmy się krytycznie tym problemom, które dotyczą nas wszystkich.

Systemy bezprzewodowe i komunikacja

Odkąd Graham Bell i Marconi wynaleźli odpowiednio telefon i radio, życie nigdy nie było takie samo. Chociaż nie zrewolucjonizowali rzeczy natychmiastowo, spowodowali falę, sygnalizując tym samym, co się dzieje. Dzisiaj, bez systemów bezprzewodowych, komunikacja zatrzyma się. Satelity stają się niewygodnymi obiektami latającymi, jeśli nie “łączymy się” bezprzewodowo z miliardami gigabajtów transferu danych co godzinę.

Bezprzewodowe urządzenia konsumenckie

Na dole mamy bezprzewodowe zabawki, które są wściekle z dziećmi. Ale najbardziej powszechnym systemem bezprzewodowym, który wszyscy znają jest telefon komórkowy, bez którego większość z nas może prowadzić nasze życie tak, jak potrzebujemy. Telefony komórkowe szybko się rozwinęły, aby wyjść z przewodowych telefonów w ciągu kilku lat. Nawet podstawowe telefony idą bezprzewodowo z nadejściem technologii CDMA. Telefony komórkowe 3G mogą przesyłać do 2 MB danych.

Telefony komórkowe osiągnęły swój szczyt popularności, gdy Motorola wprowadziła telefony satelitarne (Irridium), które nie wymagały nawet sieci bezprzewodowej, ale bezpośrednio współpracowały z satelitami.

Łączność jest po prostu hipotetyczna; sprawdź, jak szerokopasmowy dostęp do systemów bezprzewodowych. Internet nie ma już potrzeby “przewodowej łączności”, ponieważ istnieje usługa bezprzewodowego dostępu szerokopasmowego. IPOD spowodował, że świat zawalił się w naszych kieszeniach. To, co sobie wyobrażaliśmy do tamtego roku, że systemy bezprzewodowe sprawiły, że użyteczne mikrofony bezprzewodowe, zostało wywrócone do góry nogami przez jeden mały kieszonkowy gadżet o nazwie IPOD.

Gadżety bezprzewodowe

Jeśli będziemy w stanie oglądać wiadomości z prędkością 50 000 przy wielkich prędkościach, można sobie wyobrazić, co potrafi “pustka” (bezprzewodowa). Rzućmy okiem na słodkie gadżety z obecnego gniewu.

1. Telefony Push to Talk: Rozmawiaj, przeglądaj Internet, oglądaj telewizję i łącz się ze wszystkimi znajomymi jednym naciśnięciem przycisku.

2. Pocket PC i bezprzewodowa sieć LAN dla laptopów: Pocket PC podwajają się jako telefony komórkowe. Laptopy łączą się z siecią LAN za pomocą bezprzewodowej karty LAN.

3. Zabawki, kontrolki gier itp.

4. Kino domowe, systemy muzyczne, wzmacniacz sieci i słuchawki itp.

Dawno temu, kiedy bogowie porozumiewali się, nie byli werbalni! Rozmawiali cicho. Właśnie dokąd zmierzamy?

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne