Strona głównaUncategorizedNa co zwrócic uwagę biorąc udział w konkursach internetowych?

Na co zwrócic uwagę biorąc udział w konkursach internetowych?

Większość z nas zdecydowanie lubi brać udział w konkursach. Wynika to z tego, że lubimy trochę rywalizacji oraz miło chociaż pomyśleć o szansie na wygranie atrakcyjnej nagrody. Mimo, że większość z nas branie udziału w konkursach uważa za interesującą formę spędzania wolnego czasu to jednak robimy to bardzo rzadko. Z czego to wynika? Na co zwrócić uwagę poszukując konkursu internetowego? Na te pytania odpowiadamy poniżej. 

Sprawdź w jakich konkursach możesz wziąć udział

Po pierwsze, żeby wziąć udział w konkursie trzeba o nim wiedzieć. Wielu z nas ma ochotę uczestniczyć w konkursach ale najzwyczajniej nie wiemy o ich istnieniu. W tym aspekcie niezwykle pomocne są serwisy internetowe agregujące informacje o konkursach, przykładem jest e-Konkursy.info. Na takim serwisie możemy znaleźć informacje o świeżych ofertach konkursowych. 

Wybierz tylko te konkursy w których chcesz wziąć udział

Dzięki temu że na e-Konkursy jest zaprezentowanych naprawdę wiele ofert konkursowych, można wybierać tylko te które najbardziej odpowiadają naszym preferencjom (np. najpozytywniej oceniamy szanse na wygraną lub dotyczą tematyki która nas interesuje). Niektórzy specjalizują się tylko w najprostszych konkursach (np. w postaci polubienia postu na Facebooku), inni natomiast lubią kreatywne zadania konkursowe (np. wykonanie fotografii lub wymyślenie hasła reklamowego). To na jaki konkurs się zdecydujesz zależy tylko od Ciebie.  

Uważaj korzystając z konkursów internetowych

Wybieraj tylko te, które mają godny zaufania regulamin i wiadomo kto jest organizatorem. Z reguły nie warto brać udziału w konkursach w których szansa na wygranie nagrody jest minimalna. Pamiętaj, że obecnie w mediach społecznościowych (szczególnie na Facebooku) jest wiele konkursów jednak nie wszystkie mogą być godne zaufania.

Podsumowując, nie korzystamy zbyt często z wzięcia udziału w konkursie gdyż po prostu nie dociera do nas informacja o tym że ktoś organizuje określony konkurs. Po drugie, niektóre konkursy oferują zbyt skomplikowane zadania konkursowe (np. w postaci wysłania płatnego SMSa). Po trzecie wybierając konkursy często kierujemy się zasadą ograniczonego zaufania nie do końca ufając organizatorowi. 

Według nas, warto regularnie korzystać z konkursów i samemu wypracować w sobie intuicję mówiącą z której oferty konkursowej warto skorzystać a z której nie bardzo. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne