Strona głównaBranża ITDlaczego warto inwestować w e-learning?

Dlaczego warto inwestować w e-learning?

Dlaczego warto inwestować w e-learning?

Oprogramowanie służące do zdalnych szkoleń nie jest produktem nowym. O dobrych kilku lat jest ono wykorzystywane w dużych korporacjach. Szczególnym powodzeniem cieszy się w firmach o rozproszonej strukturze, w których organizacja stacjonarnych szkoleń jest sporym problemem.

Jednak nowoczesne technologie rozwijane przez firmy programistyczne sprawiają, że e-learning może być zdecydowanie bardziej skuteczny niż dotychczas. Dlaczego?

Wpływ sztucznej inteligencji na e-learning

Bez wątpienia technologią, która będzie miała największy wpływ na rozwój oprogramowania e-learning jest sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Jej zastosowanie umożliwia analizowanie ogromnych ilości informacji o uczestnikach szkoleń i ich postępach w  zdobywaniu nowych kompetencji. Automatyzacja procesu pozwala na natychmiastowe wyciąganie wniosków i dostosowywanie ścieżek szkoleniowych do faktycznych potrzeb szkolonych osób. Oznacza to, że możliwe jest tworzenie indywidualnych programów nauczania.

Technologia rozpoznawania mowy

Drugą technologią wywierającą ogromny wpływ na nowoczesne systemy e-learning jest rozpoznawanie głosu. Dzięki niej możliwe jest wykorzystywanie wirtualnych asystentów, którzy prowadzą użytkowników przez cały proces szkoleniowy. Komunikacja głosowa powoduje, że komunikacja z nimi jest prosta i atrakcyjna.

Połączenie technologii rozpoznawania mowy ze sztuczną inteligencją daje kilka wymiernych korzyści. Po pierwsze usprawnia proces komunikacji z użytkownikami oprogramowania. Po drugie sprawia, że programy są bardziej atrakcyjne i angażujące. A po trzecie wpływa na skuteczność szkoleń istotnie ją zwiększając.

Szkolenia tworzone przez użytkowników

Dzielenie się wiedzą i szkolenie społecznościowe to jeden z najlepszych sposobów na angażowanie uczestników szkoleń. Są to rozwiązania doskonale znane z mediów społecznościowych, w których zyskały ogromną popularność. Umiejętne przeniesienie ich do systemów zdalnego uczenia powoduje podniesienie atrakcyjności szkoleń i zmniejsza pracochłonność związaną z przygotowywaniem materiałów szkoleniowych. Umożliwia także wymianę poglądów pomiędzy użytkownikami systemu e-learningowego i dzielenie się najlepszymi praktykami. Sprawia, że szkolenia są atrakcyjne zarówno dla nowych pracowników jak i dla ich bardziej doświadczonych kolegów.

Podsumowanie

Nowoczesne technologie sprawiają, że systemy e-learning stają się jeszcze lepszym narzędziem do podnoszenia. Omówione przykłady pokazują, że dzięki osiągnięciom firm programistycznych oprogramowanie to staje się niezwykle skuteczne i przyjazne dla użytkowników końcowych. A przecież to tylko przykłady. W systemach e-learning wykorzystywana jest także rzeczywistość wirtualna i rozszerzona. Coraz powszechniejsze jest także przygotowywanie narzędzi dostosowanych do urządzeń mobilnych. Wszystko to sprawia, że wiedza jest łatwiej dostępna, a szkolenia bardziej efektywne.

Rynek e-learning ma przed sobą doskonałe perspektywy. Eksperci szacują, że dynamika jego rozwoju będzie przyspieszać. Będzie wykorzystywane w coraz to nowych branżach i przez coraz większą liczbę firm. Zwiększa się także liczba firm programistycznych specjalizujących się w rozwiązaniach tego typu, co sprawia że oferta rynkowa jest coraz bardziej atrakcyjna.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne