Strona głównaTechnologieRezerwacja za jednym kliknięciem

Rezerwacja za jednym kliknięciem

Jeszcze nie tak dawno, aby zarezerwować pokój, trzeba było zadzwonić do hotelu. Pracownik sprawdzał wtedy dostępność i – jeśli znalazł wolny termin, wpisywał nas do księgi gości. Niby nic skomplikowanego? Problem pojawiał się, gdy wybieraliśmy się na drugi koniec świata, trudno było znaleźć ofertę, a do tego linia telefoniczna była ciągle zajęta… rozmowy międzynarodowe też nie należały do najtańszych. Na szczęście, te czasy minęły bezpowrotnie.

Szybkość i wygoda

Dzisiaj wystarczy wejść na stronę hotelu lub portal, w którym mamy większy wybór miejsc do zakwaterowania, znaleźć to, czego szukamy i kliknąć. Jeszcze parę kliknięć, nasza rezerwacja jest opłacona i nie trzeba się niczym więcej przejmować.

Na takie wygodne i bezproblemowe dokonywanie rezerwacji pozwala nam system rezerwacji hoteli. Jego działanie polega na procesowaniu bezpiecznych rezerwacji online dokonanych przez stronę hotelu. System do rezerwacji hoteli wysyła dane do systemu backend’owego, który umożliwia hotelom zarządzanie rezerwacją. Inne udogodnienia tego systemu to na przykład wysyłanie zautomatyzowanych maili potwierdzających do klientów. Duże sieci hotelowe od dawna używają tego typu systemów. Ale i właściciele i managerowie małych hoteli coraz częściej przyznają, że ta technologia jest kluczem do rozwoju biznesu oraz zwiększenia ilości rezerwacji dokonywanych przez klientów. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić rynek hotelowy dostępny dla konsumentów z całego świata bez tego typu systemów.

Na ekranie smartfona

System do rezerwacji hoteli to aplikacja software, która pośredniczy między usługodawcą a klientem. Goście hotelowi mają szeroki wybór hoteli i pensjonatów, które mogą zarezerwować online. Co więcej, system ten jest dostępny nie tylko przez stronę internetową, ale może być zsynchronizowany np. z Facebookiem. Takie rozwiązanie to przede wszystkim wygoda: bez konieczności szczegółowego wyszukiwania można zarezerwować hotel na ekranie smartfona, między przesłaniem like’a pod zdjęciem koleżanki z wakacji a zakupami w sklepie internetowym. W czasach, kiedy mamy dostępne bardzo szybkie metody płatności online (PayPal, BLIK) rezerwacja zajmuje kilkadziesiąt sekund.

Zalety dla usługodawców

Dodatkowo, oprócz zalet płynących z szybkiej rezerwacji, systemy te dają właścicielom hoteli możliwość dystrybucji i dostępność produktów w czasie rzeczywistym dla całej sieci agencji rezerwacyjnych.

Zarówno wielkie sieci hotelowe, jak i małe, rodzinne pensjonaty, korzystają z tego typu rozwiązań. Przytłaczająca większość podróżujących dokonuje wyłącznie rezerwacji online. Czy są to wakacje rodzinne planowane z wyprzedzeniem, czy rezerwacja w ostatniej chwili, dokonywana przez backpackerów którzy nie wiedzą, gdzie i kiedy zawitają, system do rezerwacji hoteli udostępnia wolne pokoje w czasie rzeczywistym. Obecność filtrów pozwala wyszukać dokładnie te oferty, które najbardziej nas interesują, w zależności od ceny, standardu, położenia czy nawet widoku z okna. Bez tego typu systemu biznes hotelowy praktycznie nie może dzisiaj działać, gdyż straciłby całą rzeszę potencjalnych klientów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne