Strona głównaBranża ITNa co zwrócić uwagę wybierając tani hosting?

Na co zwrócić uwagę wybierając tani hosting?

Każdy kto prowadzi działalność w internecie na pewno zainteresowany jest wybraniem dobrego hostingu, który go nigdy nie zawiedzie. Warto więc wiedzieć jak wybrać tani hosting i serwery wirtualne, na co zwracać uwagę oraz jakie parametry w takim przypadku są najbardziej istotne. A jest na co patrzeć i dlatego też warto do tego tematu podejść bardzo ostrożnie.

Parametry

Przede wszystkim nie zawsze większa ilość miejsca, transferu i pozostałe wyższe parametry muszą być najwyższe. Warto czasami wybrać mniejsze pakiety, aby przetestować czy serwer spełnia oczekiwania. Bardzo istotną kwestią są wszelkie opłaty dodatkowe, sposoby ich przestawiania czy też ostrzeżenia o zbliżaniu się do limitu. W przypadku tanich hostingów może zdarzyć się, że dodatkowe usługi jak dodatkowe konta pocztowe, FTP są dodatkowo płatne. Może to sprawić, że hosting przestanie być godny uwagi.

Rodzaj hostingu

Nie zawsze hosting współdzielony jest najlepszym wyborem. W przypadku prostych stron będzie to jedyny uzasadniony wybór, jednak jeżeli prowadzi się większy portal należy rozejrzeć się za serwerami typu VPS oraz dedykowanymi. Jeśli chodzi o tani hosting i serwery wirtualne to nagły wzrost ruchu może spowodować, że nasza strona przestanie odpowiadać. W przypadku serwerów dedykowanych czy też VPS możliwość wystąpienia takiej przypadłości jest bardzo niewielka.

Inne kwestie

Jedną z bardzo przydatnych kwestii jeśli chodzi o wybór odpowiedniego hostingu jest możliwość skorzystania z konta testowego. Bardzo dużo firm dających tani hosting i serwery wirtualne daje możliwość przetestowania serwera przez tydzień bądź dwa. Wtenczas też można zobaczyć jak dany serwer się zachowuje. Inną kwestią jest to, aby wsparcie techniczne było dostępne przez największy okres czasu. Oczywiście nie można zapominać, ze serwer musi być dostosowany do strony. Czasami zdarzają się dziwne konfiguracje, które sprawiają, że strona może nie działać poprawnie. Warto to przetestować zanim zdecyduje się na wykupienie danego hostingu na dłuższy czas.

Więcej na hostinghouse.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne